понедельник, 13 января 2014 г.

Ряд гагари 


Ряд гагари (Отряд гагары) - GAVIIFORMES. Водоплавні птахи, чудово пристосовані до водного способу життя. Тіло видовженої, веретеноподібної, обтічної форми. Шия довга, голова порівняно маленька, з гострим, міцним дзьобом. Лапи виступають далеко назад. Плесно сплющене з боків. Три пальці з'єднані суцільною плавальною перетинкою. Хвіст короткий, слабо розвинений. Оперення щільне, добре змащується жиром і надійно зберігає тепло. Політ швидкий, але прямолінійний, не маневровий. Розміри чималі. Більшу частину життя проводять на воді.
85
1
2
3
4
5
Гагара чорновола (Чернозобая гагара)

Розділ: Птахи | Переглядів: 741 |
Гагара чорновола (Чернозобая гагара) - GAVIA ARCTICA (L.). Завбільшки з велику свійську качку. Маса 1800-3300 г. Самки менші за самців. Забарвлення дорослих птахів у весняному оперенні однакове в самців і самок: верх голови і шиї сірий, спина, крила і хвіст зверху чорні. На спині, плечових і покривних перах крила – білі плями. Горло і шия спереду чорні з червоно-пурпуровим або синім блиском. Упоперек горла і по боках шиї поздовжні білі плями. Решта оперення низу тіла біла, по боках вола чорні поздовжні смужки. Забарвлення молодих птахів і дорослих у зимовому оперенні зверху темно-буре, без білих плям, горло і шия спереду білі. Дзьоб чорний, ноги бурі.
0
1
2
3
4
5
Гагара червоновола (Краснозобая гагара)

Розділ: Птахи | Переглядів: 745 |
Гагара червоновола (Краснозобая гагара) - GAVIA STELLATA (PONTOPP.). Маса самців 1400-2460, самок – 1250-2255 г. У весняному оперенні дорослі птахи мають попелясто-сіре забарвлення голови і шиї. На шиї спереду – велика трикутна каштаново-червона пляма, через що птахи дістали свою назву. Спина, крила й хвіст темно-бурі. Низ тіла білий, з темними плямками на волі. Дзьоб і ноги бурі. Дорослі птахи в зимовому оперенні і молоді птахи мають брудно-білі спереду горло й шию, на якій немає каштаново-червоної плями. Забарвлення верхньої частини тіла темно-буре з дрібними білими плямами або рисками.
85
1
2
3
4
5
Ряд норці (Отряд поганки)

Розділ: Птахи | Переглядів: 1084 |
Ряд норці (Отряд поганки) - PEDICIPEDIFORMES. Водоплавні птахи, добре пристосовані до життя на різних водоймах, котрі рясно зарослі всякою водяною рослинністю. Густе щільне оперення покриває все тіло. Лапи з плавальними перетинками і виступають далеко назад, але на відміну від гагар та інших водоплавних птахів перетинки облямовують кожен із пальців окремо. Дзьоб гострий, не дуже довгий, крила вузькі, за допомогою лап пересуватися на суходолі майже не можуть. Птахи малих і середніх розмірів. Маса від 125 до 1000 г. Забарвлення самців і самок однакове, але є сезонні зміни в оперенні верхньої частини тіла. Голос – хрипке каркання і гарчання.
0
1
2
3
4
5
Гагара полярна (Полярная гагара)

Розділ: Птахи | Переглядів: 627 |
Гагара полярна (Полярная гагара) - GAVIA IMMER (BRÜNN.). Найбільші серед гагар птахи. Маса їх від 2000 до 4700 г. Верхня частина тіла у дорослих самок та самців чорного блискучого забарвлення із рясним розсипом білих плям. Крім шиї й горла на нижній частині тіла у цих птахів пір’я біле. Дорослі та молоді птахи зверху бурі, з білими плямами в зимовому оперенні. Пташенята вкриті темним сіро-бурим пухом.
85
1
2
3
4
5
Норець великий (Большая поганка, чомга)

Розділ: Птахи | Переглядів: 1502 |
Норець великий (Большая поганка, чомга) - PODICEPS CRISTATUS (L.). Птахи середнього розміру – довжина тіла до 610 мм. Маса – до 1200 г. Самки менші за самців, але за забарвленням від них не відрізняються. У весняному оперенні дорослі птахи мають зверху бурувато-чорне забарвлення з більш світлими облямівками пер. Воло, груди, черево, низ крила білі. Видовжені пера навколо передньої частини шиї і на потилиці утворюють «комірець» «ріжки» – парний «чубчик» по боках голови. Верх голови, «чубчик» і край «комірця» чорні. Більша частина «комірця» іржаво-руда.
85
1
2
3
4
5
Норець сірощокий (Серощекая поганка)

Розділ: Птахи | Переглядів: 1003 |
Норець сірощокий (Серощекая поганка) - PODICEPS GRISEIGENA (BODD.). Довжина тіла до 450 мм, вага до 650 г. Для дорослих птахів у весняному оперенні характерні зверху чорні з металевим блиском. В області потилиці «чубчик» середніх розмірів. Боки, низ і горло голови сірі. Боки і низ шиї іржаво-червоного кольору, що на волі переходить у золотисто-бурий. Груди і черевце блискучо-білі, на крилі біла смуга. У зимовому оперенні на голові «чубчик» зникає, нижня частина тіла біла до підборіддя.
Ці молоді перелітні птахи схожі на старих у зимовому оперенні, але на шиї і на боках голови бурі й білі смуги. Пухові пташенята зверху чорно-бурі, знизу сірувато-білі.
68
1
2
3
4
5
Норець червоношиїй (Красношейная поганка)

Розділ: Птахи | Переглядів: 1016 |
Норець червоношиїй (Красношейная поганка) - PODICEPS AURITUS (L.). Довжина тіла до 360 мм, маса до 500 г. Забарвлення дорослих птахів однакове, але самець трохи більший за самку. Голова, комір і вся верхня частина тіла чорні. Від дзьоба до ока – руда смужка, яка за оком має вохристий колір і проходить на потилицю. Нижня частина шиї, боки грудей і тулуба руді. Груди й черево білі. Махові пера 1-го порядку темно-бурі, на перах 2-го порядку білі плями, що утворюють на крилі білу смужку. У зимовому оперенні низ тіла білий, верх – сірувато-чорний, немає вушних пучків і нашийника. У молодих птахів низ білий, верх чорний. По боках голови невиразні білі й чорні смужки і плями.
0
1
2
3
4
5
Крук

Розділ: Птахи | Переглядів: 1205 |
Крук (Corvus corax) — птах роду ворона, родини воронових (Corvidae). Поширений в Європі, Азії, північній Америці. В Україні нечисленні, але звичайні осілі, почасти кочові птахи всієї території. Живуть у рівнинних і гірських лісах, у заплавах річок, байрачних лісах тощо. Чималі блискучо-чорні птахи з міцним великим дзьобом. Маса до 1300 г. Молоді птахи чорні, без блиску, з буруватим відтінком.
Кречет

Розділ: Птахи | Переглядів: 1147 |
Кречет (лат. Falco rusticolus) - птах із загону Соколоподібні родини соколових. Найбільший з соколів. Маса самця трохи більше 1 кг, самки - до 2 кг. Забарвлення сибірського кречета світла (світліше лапландські кречетів), але мінлива: від буро-сірого до майже білого зверху; черевна сторона білувата з темним малюнком. Темна смужка у розрізу рота ( «вуса») майже непомітна. На наддзьобок, як у всіх соколів, характерний зубець. Лапи жовті. Політ швидкий. Кречет схожий на сапсана, але більший і має відносно більш довгий хвіст.

Комментариев нет:

Отправить комментарий